Interviu su KLFF prezidentu Rimantu Žvingilu: "Tikiuos prasčiausia jau praeity..."
KLFF prezidentu jau esate kelis mėnesius ir koks susidarė pirmasis įspūdis apie Klaipėdos regiono, miesto futbolą būnant šiose pareigose?

Kai beveik visą gyvenimą kvėpuoju ir gyvenu futbolu, tai net nebūnant KLFF prezidentu domėdavausi visa futbolo padėtimi tiek Klaipėdos regione, tiek Lietuvoje. Aišku, šios pareigos leido į viską daug iš arčiau į viską įsigilinti ir net pirmieji susitikimai su KLFF nariais parodė kuo galima pasidžiaugti, o kas verčia labai sunerimti. Nors futbolo padėtis šiuo metu Lietuvoje ir sudėtinga, tačiau nuosekliai vykdant savo veiklą kartu su atsinaujinusia Lietuvos futbolo federacija, manau tiek šalies mastu, tiek atskiruose regionuose galime pasiekti daug džiuginančių rezultatų, kurie ir gerokai pagerins futbolo įvaizdį.

Taigi, per tą trumpą laikotarpį, būnant LFF Vykdomojo komiteto nariu, aktyviai teko įsitraukti ir į visos Lietuvos futbolo problemų sprendimą? Kaip iš arti atrodo šio komiteto veikla?

Taip, jei seniau į futbolą dažniausiai žvelgdavau tik iš žaidėjo ir futbolo trenerio pozicijų, tai dabar įdomu buvo įsitraukti į visą šią veiklą, galima sakyti iš visai kitos pusės. Jei seniau matydavau vienus futbolo kaip sporto šakos niuansius, tai dabar kasdien požiūris į visa tai tampa dar labiau įvairiapusiškesnis. Per kelis mėnesius jau teko sudalyvauti keliuose LFF Vykdomojo komiteto posėdžiuose ir iš arti pamatyti, kaip bando keistis tiek pati LFF, kaip planuojami ir vykdomi vieni ar kiti projektai. Į LFF Vykdomojo komiteto veiklą įsitraukiau tuo laikotarpiu, kai pačiose LFF struktūrose įvyko daug pokyčių. Pastaruoju metu sprendėme ir LFF biudžeto klausimus, ir jaunimo ugdymo programų klausimus, ir prasidedančio naujojo futbolo sezono klausimus, kuriuose taip pat buvo priimta įvairių naujovių.
Džiugu, kad Lietuvos futbolo federacijoje pavyko galutinai išspręsti dirbtinės dangos skyrimo Kretingos miesto stadionui klausimus ir po laukimo prasidėjo futbolo aikštės įrengimo darbai bei Kretingos rajono mero padėka asmeniškai nudžiugino.

Siekėte per šį trumpą laiką pabendrauti su visais KLFF nariais? Ką gero ar prasto įžvelgėte jų veikloje?

Iškart po mano išrinkimo KLFF prezidentu stengiaus tiesiogiai pabendrauti su visais mūsų KLFF nariais. Jau nekalbant apie aukščiausiose futbolo lygose žaidžiančius futbolo klubus, aktyviai bendravau su įstaigomis, kurios aktyviai dalyvauja vaikų futbole, aplankiau ir veteranų futbolo klubus, teko ir į Neringos savivaldybę nuvykti, kur tiek su meru, tiek su vietine futbolo bendruomene ieškojome būdų, kaip atgaivinti futbolą ir šiame Lietuvos kampelyje. Artimiausiu metu lauks susitikimai ir su mėgėjų futbolo klubų vadovais, su kuriais spręsime ir mėgėjų futbolo klausimus, nes juk ir mėgėjų lygmenyje salės futbolo sezoną tuoj keis lauko futbolo sezonas.

Teko nemažą darbą nuveikti, kad Klaipėdos regionas turėtų dvi komandas šį savaitgalį prasidedančiame LFF A lygos čempionate. Kokią matote atsinaujinusių „Atlanto“ ir FK „Palangos“ viziją?

Džiaugiuosi, kad ir aukščiausios lygos futbolas Klaipėdoje taip pat pakilo iš pelenų. Džiugu, kad tiek „Atlantui“ ir FK „Palangai“ po truputį pavyksta spręsti savas problemas ir norisi tikėti, kad prasčiausia jau praeityje. FK Atlantui pavyko surasti naują savininką ir įšokti į paskutinį traukinį, norint šį sezoną žaisti A lygoj. Kaip futbolo mylėtojas, džiaugiuosi, kad visada atsiranda privačių rėmėjų, kuriems rūpi mūsų sporto karalius, net ir tokiose beviltiškose situacijose su milžiniškom skolom. Matant neabejingą futbolui naują savininką, tikiuosi būti produktyvus tarpininkas tarp Atlanto ir Klaipėdos savivaldybės, kuriai, esu tikras, pagrindinio klubo likimas taip pat rūpi.
Lauksime, kad pasikeitimai ir Palangos“ futbolo klube suteiks galimybę siekti aukštesnių tikslų nei pernai ir LFF Vykdomojo komiteto suteiktas pasitikėjimas abiejų futbolo klubų atžvilgiu sezono eigoje nebus nuviltas.
Džiugu, kad ir I-oje lygoje prie gan stabiliai rungtyniaujančios ir dėl aukščiausių vietų kovojančios Gargždų "Bangos", šiemet turėtų prisijungti savame klube gerokai apsitvarkiusi ir pernai LFF II lygos Vakarų zonos pirmenybes laimėjusi Kretingos "Minija".

Kokių tikslų sau, kaip KLFF prezidentas, keliate artimiausiu metu?

Sieksime praplėsti Klaipėdos apskrities ir miesto futbolo federacijos veiklą ir noriu, kad joje dirbtų daugiau žmonių, tad ieškome galimybių, kad tai vyktų artimiausiu metu.
Klaipėdoje vienu iš svarbiausių reikalu matau, dengtą futbolo maniežą, apie kurį esu ne vienam politikui išūžęs ausis. Nors ir miglotai, esu girdėjęs, kad jam vieta jau numatyta, tačiau konkretumo dar nėra. Visa futbolo bendruomenė turbūt sutiktų, kad turėdami šį objektą, kurio pastatymas yra gan greitas ir palyginti daug nekainuoja, yra reikalingas Klaipėdai - turėdami jį galėtume rengti ir čempionatus, pasikviesti svečių iš kitų šalių, organizuoti stovyklas kitų miestų atstovams. Ženklus pokytis būtų ir turizmo prasme, nes futbolas sukuria didelį ekonominį efektą aplink save. Tokį maniežą turi jau Vilnius, Kaunas ir Marijampolė. Logiška, kad sekanti - Klaipėda.
Taip pat daugelis visai nesenai turbūt matėt video siužetą facebook’e apie apgriuvusią futbolo mokyklą. Šis objektas taip pat reikalingas ir nepaisant nesklandumų praeityje, džiaugiuosi, kad pagaliau einama į finalinį etapą. Sutartis jau sudaryta, statybos turi prasidėti netrukus ir baigtis 2020-aisiais. Kaip asociacijos prezidentas, pažadu akylai stebėti, kad niekas toliau nestrigtų. Kaip ugdysime vaikus? Iš tiesų pastatai nėra tokie svarbūs, kaip kokybiška ugdymo sistema, o čia jau yra ir trenerių klausimas, sistemos diegimas, piramidės principas, stovyklos ir daug kitų niuansų. Klaipėdoje šiuo metu turim dvi įstaigas - biudžetinę įstaigą Klaipėdos futbolo mokyklą ir privačią akademiją “KFA futbolo akademiją”, kuri yra tarp 16 akademijų, kurios dirbs pagal „Anderlecht“ jaunimo ugdymo programą. Nors konkurencija daugelyje sričių yra geras dalykas, tačiau futbolo bendruomenės tikslas kuo daugiau vaikų sudominti futbolu ir išugdyti talentingus žaidėjus, žaisiančius stipriuose klubuose bei rinktinėse. Tam tikslui futbolo asociacija turi telkti ir bendradarbiauti, nepamirštant, kad pagrindinis mūsų dėmesys turi tekti sportuojančiam vaikui, o ne tarpusavio konkurencijai. Abi įstaigos susiduria su savitom problemomis. Čia ir valdžia turi nepamiršti lanksčiai žvelgti į jas ir nesumažinti dėmesio futbolui vos tik pabaigus infrastruktūrinius projektus.

Kokį baigiamąjį žodį tartumėt Klaipėdos regiono futbolo bendruomenei?

Mano veiklą ir atsidavimą futbolui mato visa futbolo bendruomenė. Esu atviras ir su niekuo tuščiai konfliktuoti nesiekiu. Jaučiu didelį palaikymą, kuris man suteikia jėgų dirbant futbolo labui. Tikiuosi, kad nauja valdžia tiek Klaipėdoje, tiek kitose Klaipėdos regiono savivaldybėse bus palanki sportui, o aš joms neleisiu pamiršt futbolo.

Dėkui už pokalbį.
Šios dienos rungtynės
Klaipėdos m. 8x8 futbolo "HUMMEL" pirmenybės
Komanda R. Tašk.
1. PORT MARE 5 15
2. FC "SUOLIUKAS" 5 15
3. FELIŪGA 5 15
4. KLAIPĖDA CITY 5 13
5. FK "GRANATA" 5 12
6. TOBULA INSTALIACIJA-BALTAI 5 12
7. KRUOPA 5 12
8. KLAIPĖDOS UOSTAS 5 10
9. SAREMA 5 10
10. FK "VS-JONUŠAI" 5 9
11. NAUTICA 5 7
12. EDM STATYBA-SENDVARIS 5 6
13. VAKARŲ FRONTAS 5 6
14. ELVITRANSA 5 3
15. MEMEL 5 3
16. NEWLINK.LT-KLAIPĖDOS SPORTO PROJEKTAI 5 0
17. FOTOAPARATAS.LT 5 0
18. MOSĖDIS 5 0
19. MEGLARAS 5 -1
20. AGLUONA-GARANT GROUP 5 -1
Pilna turnyrinė lentelė >>
KLFF partneriai