2017-2018 m. Klaipėdos miesto salės futbolo pirmenybių II-os lygos nuostatai

I. Tikslai ir uždaviniai.

1. Populiarinti salės futbolą Klaipėdos mieste.
2. Išaiškinti stipriausią Klaipėdos miesto salės pirmenybių II lygos futbolo komandą.

II. Pirmenybių vykdymas ir vadovavimas.

1. Pirmenybes organizuoja ir vykdo Klaipėdos apskrities ir miesto futbolo federacija.
2. Pirmenybės vyks 2017 m. lapkričio – 2018 m. kovo mėnesiais.

III. Teisėjavimas ir taisyklės.

1. II-oje lygoje rungtyniauja 9 Klaipėdos miesto salės futbolo komandos.
II lygoje pirmajame etape rungtyniaujama vieno rato sistema, į antrąjį etapą (atkrentamąsias varžybas) patenka pirmos šešios komandos. Pirmąsias dvi vietas užėmusios komandos iš karto patenka į pusfinalį, o III-VI vietas užėmusios komandos kovos ketvirtfinalyje (1 pora III vieta - VI vieta ir 2 pora IV vieta – V vieta). Pirmajame etape I-ąją vietą užėmusi komanda pusfinalyje susitiks su 2 poros nugalėtoja, o II-ąją vieta užėmusi su 1 poros nugalėtoja. Ketvirtfinalyje, pusfinalyje ir finale žaidžiamos vienerios rungtynės. Iš II-os lygos į III lygą neiškrenta nei viena komanda, o III lygos komandos užėmusios pirmas tris vietas iškovoja teisę 2018/2019 metų pirmenybėse rungtyniauti II-oje lygoje.
Jei sekančių metų II-oje lygoje trūksta reikiamo komandų skaičiaus, pirmenybė rungtyniauti II-oje komandoms teikiama tokia tvarka: a) III lygos IV-a vieta, b) III lygos V vieta ir c) žemesnes vietas 2017/2018 m. sezone užėmusioms komandoms.

2. Komandų vietos nustatomos pagal surinktų taškų sumą. Jei šie rodikliai vienodi, vietos nustatomos pagal (eilės tvarka): a) tarpusavio rungtynių rezultatus; b) įmuštų ir praleistų įvarčių skirtumą; c) didesnį pergalių skaičių; d) didesnį įmuštų įvarčių kiekį; e) burtais.
3. Pirmojo etapo rungtynėse už pergalę skiriami 3 taškai, lygiąsias - 1, pralaimėjimą - 0 taškų.
4. Rungtynėse žaidžiami 2 kėliniai po 25 minutes (laikas rungtynių metu nestabdomas). Antrajame etape nepaaiškėjus rungtynių nugalėtojui, mušami 6 metrų baudiniai. Papildomą laiką gali pridėti rungtynių teisėjas, įspėdamas komandas kiek laiko pridedama.
5. II lygoje kiekvienoms rungtynėms teisėjauja 2 teisėjai.
6. Žaidžiama su salės futbolo kamuoliu.
7. Aikštėje žaidžia 1 vartininkas ir 4 žaidėjai.
8. Komandai per kėlinį prasižengus 6 ir daugiau kartų (bet kurioje salės vietoje) skiriamas 10 metrų baudinys (jei šešta ar vėlesnės baudos varžovams skiriamos arčiau nei 10 metrų nuo vartų, tada baudos smūgį galima atlikti nuo prasižengimo vietos).
9. Prasižengus baudos aikštelėje skiriamas 6 metrų baudinys.
10. Vartininkui pagavus kamuolį iš žaidimo, galima iš rankų mesti (perduoti kamuolį) per visą aikštę arba spirti kamuolį į varžovų vartus. Rankomis į varžovų vartus įmestas įvartis neužskaitomas.
11. Vartininkui pradėjus ataką, jam atgal kamuolys negali būti perduodamas kol kamuolio nepalietė varžovas (varžovo kamuolio lietimas skaitosi - kai dėl jo kovojama ir abiejų komandų žaidėjai mikrodvikovoje liečia kamuolį; kai varžovas liečia kamuolį kojomis, jį perdavinėjant savo komandos žaidėjui; kai kamuolys po perdavimo savo komandos žaidėjui, atšoka nuo varžovo kūno; kai nuo varžovo kamuolys užeina į užribį;)
12. Būdamas varžovų aikštės pusėje vartininkas gali varinėtis ir perdavinėti kamuolį be apribojimų.
13. Komanda per kėlinį turi teisę imti vieną minutės pertraukėlę.
14. Nepaminėtais atvejais varžybose laikomasi tarptautinių salės futbolo taisyklių.

IV. Drausminės nuobaudos.

1. Žaidėjas gavęs 3, 5, 7 įspėjimus (geltonas korteles) diskvalifikuojamas 1 rungtynėms. Po pirmojo varžybų etapo žaidėjų gauti įspėjimai anuliuojami ir per atkrentamąsias varžybas gauti įspėjimai neskaičiuojami.
2. Žaidėjas dukart įspėtas (geltona kortelė) per rungtynes ir pašalinamas arba iškart pašalinamas (raudona kortelė) už taisyklių pažeidimą, praleidžia artimiausias tos komandos rungtynes. Pašalinus žaidėją iš aikštės, jo komanda žaidžia 2 minutes arba iki praleisto įvarčio turėdama savo sudėtyje vienu žaidėju mažiau.
3. Žaidėjas, nubaustas raudona kortele už nesportinį elgesį teisėjo ar varžovų atžvilgiu, diskvalifikuojamas pagal drausmės komisijos nutarimą.
4. Jei rungtynėse dalyvauja į protokolą neįrašytas, diskvalifikuotas arba teisės rungtyniauti komandoje neturintis žaidėjas, tai jo komandai užskaitomas pralaimėjimas 0:10.
5. Jeigu komanda, nepasibaigus rungtynių laikui be teisėjo leidimo palieka aikštę ir atsisako į ją grįžti tęsti rungtynių, arba dėl jos kaltės nutraukia teisėjai, apie tai išsamiai išdėstę protokole, jai užskaitomas pralaimėjimas 0:10.
6. Jei drausmės komisija nusprendžia, kad komanda neatvyko į rungtynes be pateisinamos priežasties, tai jai užskaitomas pralaimėjimas 0:10.

V. Protestai.

1. Komanda, norinti pateikti protestą, privalo apie tai įspėti rungtynių teisėjus, varžovų komandos oficialius asmenis.
2. Protestas nagrinėjamas per 24 val. gavus išsamų motyvuotą protestą ir sumokėjus 30 Eur. mokestį, kuris patenkinus protestą gražinamas.
3. Protestas negali būti pateiktas dėl teisėjų sprendimų.

VI. Apdovanojimai

1. Komanda nugalėtoja ir prizininkės apdovanojamos taurėmis, o komandų žaidėjai - medaliais.
2. Specialiais prizais apdovanojami:
a) Rezultatyviausias pirmenybių žaidėjas;
b) Geriausias pirmenybių vartininkas;
c) Geriausias pirmenybių žaidėjas;
Šių nominacijų nugalėtojai nustatomi sumavus komandų vadovų apklausos rezultatus.

VII. Komandų registracija.

1. Komandos iki lapkričio 20 d. galės registruoti po 25 žaidėjus, o iki sausio 8 d. bus galima registruoti dar iki 10 naujų žaidėjų (neviršijant bendro komandos 25 žaidėjų skaičiaus).
2. II-oje lygoje be apribojimų galima registruoti Lietuvos salės futbolo A lygoje, užsienio klubuose bei LFF A lygoje ir žemesnėse lygose žaidžiančius žaidėjus.
3. Žaidėjas gali būti registruotas tik vienoje komandoje ir per salės futbolo sezoną galės rungtyniauti nedaugiau kaip už dvi komandas.
4. Komandos vadovas rungtynių protokolą užpildo likus 10 minučių iki rungtynių pradžios.
5. Komanda privalo rungtyniauti tvarkinga apranga, ant kurios marškinėlių turi aiškiai matytis žaidėjo numeris.
6. Komandos startinį mokestį privalo sumokėti iki gruodžio 1 d.

VIII. Informacijos šaltiniai.

1. Informacija apie pirmenybes bus skelbiama Klaipėdos apskrities futbolo federacijos internetinėje svetainėje www.klff.lt ir vietinėje spaudoje.
Šios dienos rungtynės:
Klaipėdos miesto salės futbolo pirmenybių I lyga
Komanda R. Tašk.
1. KUSK-MIŠKO PASAKA 4 9
2. KLAIPĖDOS UNIVERSITETAS 4 9
3. FM-2000 4 9
4. TITANIC 3 6
5. FK "JAKAI" 4 6
6. KRANTONA 3 3
7. FM-99 4 3
8. SAREMA 4 0
Klaipėdos miesto salės futbolo pirmenybių II lyga
Komanda R. Tašk.
1. PLIKIAI-RŪGPIENIŲ KAIMAS 4 10
2. KLAIPĖDOS UOSTAS 3 7
3. SPARTA 3 7
4. KRUOPA 3 7
5. KLAIPĖDA CITY 4 6
6. LCC MOOSE FC 3 3
7. FC "SUOLIUKAS" 4 3
8. STOGANDRA 4 3
9. FA "KORALAS" 4 0
Klaipėdos miesto salės futbolo pirmenybių III lyga
Komanda R. Tašk.
1. FK "ŽEBENKŠTIS" 4 12
2. NAUTICA 4 12
3. MEGLARAS 4 9
4. AGLUONA-GARANT GROUP 4 9
5. VIENUOLIKĖ-ELVITRANSA 4 7
6. FK "KONTEKA" 3 6
7. EDM STATYBA-SENDVARIS 4 4
8. BEGA 4 4
9. VAKARŲ FRONTAS 4 3
10. MEMEL 4 1
11. KLAIPĖDOS POLICIJA 4 0
12. FK "GRANATA" 3 0