2022-2023 m. Klaipėdos regiono moterų salės futbolo pirmenybių nuostatai

I. Tikslai ir uždaviniai.
1. Populiarinti salės futbolą Klaipėdos regione, skatinti klaipėdiečių sportinę gyvenseną.
2. Užtikrinti profesionalų, sklandų salės futbolo pirmenybių vykdymą.
3. Bendradarbiauti su Klaipėdos miesto savivaldybe, žiniasklaida, gyventojais, kad kuo daugiau informacijos apie pirmenybes pasiektų visuomenę.
4. Išaiškinti stipriausią Klaipėdos regiono moterų salės futbolo komandą.

II. Pirmenybių vykdymas ir vadovavimas.
1. Pirmenybes organizuoja ir vykdo Klaipėdos apskrities ir miesto futbolo federacija.
2. Pirmenybės vyks 2023 m. sausio-kovo mėnesiais.

III. Teisėjavimas ir taisyklės.
1. Pirmenybėse rungtyniauja 4 Klaipėdos regiono moterų salės futbolo komandos. Pirmajame etape komandos sužais du ratus (po 6 rungtynių). Antrajame etape finalines rungtynes – pirmojo etapo III ir IV vietos rungtyniaus dėl III vietos, o pirmojo etapo I ir II vietos pateks į Finalą.
2. Komandų vietos nustatomos pagal surinktų taškų sumą. Jei šie rodikliai vienodi, vietos nustatomos pagal (eilės tvarka): a) tarpusavio rungtynių rezultatus; b) įmuštų ir praleistų įvarčių skirtumą; c) didesnį pergalių skaičių; d) didesnį įmuštų įvarčių kiekį; e) burtais
3. Pirmojo etapo rungtynėse už pergalę skiriami 3 taškai, lygiąsias - 1, pralaimėjimą - 0 taškų.
4. Rungtynėse žaidžiami 2 kėliniai po 25 minutes. Laikas rungtynių metu nestabdomas, išskyrus minutes pertraukėles, traumų ir konfliktų atvejais, kai atliekami baudiniai, kai kamuolys atsiduria tribūnose, kai viena iš komandų rungtyniauja mažumoje bei abiejų kėlinių paskutines minutes po pražangų ir kamuoliui esant užribyje.
5. Atkrintamosiose varžybose nepaaiškėjus rungtynių nugalėtojui, mušami 6 metrų baudiniai (baudinių serija – po 5 baudinius arba nepaaiškėjus nugalėtojui, po vieną papildomą baudinį, kol paaiškėja nugalėtojas).
6. Kiekvienoms rungtynėms teisėjauja 2 teisėjai.
7. Žaidžiama su salės futbolo kamuoliu.
8. Aikštėje žaidžia 1 vartininkė ir 4 žaidėjos.
9. Komandai per kėlinį prasižengus 6 ir daugiau kartų (bet kurioje salės vietoje) skiriamas 10 metrų baudinys (jei šešta ar vėlesnės baudos varžovams skiriamos arčiau nei 10 metrų nuo vartų, tada baudos smūgį galima atlikti nuo prasižengimo vietos).
10. Prasižengus baudos aikštelėje skiriamas 6 metrų baudinys.
11. Vartininkei pagavus kamuolį iš žaidimo, galima iš rankų mesti (perduoti kamuolį) per visą aikštę arba spirti kamuolį į varžovų vartus. Rankomis į varžovų vartus įmestas įvartis neužskaitomas.
12. Vartininkei pradėjus ataką, jam atgal kamuolys negali būti perduodamas kol kamuolio nepalietė varžovas (varžovo kamuolio lietimas skaitosi - kai dėl jo kovojama ir abiejų komandų žaidėjai mikrodvikovoje liečia kamuolį; kai varžovė liečia kamuolį kojomis, jį perdavinėjant savo komandos žaidėjai; kai kamuolys po perdavimo savo komandos žaidėjai, atšoka nuo varžovo kūno; kai nuo varžovo kamuolys užeina į užribį;)
13. Būdama varžovų aikštės pusėje vartininkė gali varinėtis ir perdavinėti kamuolį be apribojimų.
14. Komanda per kėlinį turi teisę imti vieną minutės pertraukėlę.
15. Komandos techninėje zonoje gali būti tik visi rungtynėms registruoti žaidėjai ir 3 oficialūs asmenys.
16. Nepaminėtais atvejais varžybose laikomasi tarptautinių salės futbolo taisyklių.

IV. Drausminės nuobaudos.
1. Žaidėja gavusi 3, 5 įspėjimus (geltonas korteles) diskvalifikuojama 1 rungtynėms. Po pirmojo varžybų etapo žaidėjų gauti įspėjimai anuliuojami ir per atkrentamąsias varžybas gauti įspėjimai nesumuojami bendroje įskaitoje.
2. Žaidėja dukart įspėta (geltona kortelė) per rungtynes ir pašalinama arba iškart pašalinama (raudona kortelė) už taisyklių pažeidimą, praleidžia vienerias rungtynes (kalendoriniu principu). Pašalinus žaidėją iš aikštės, jo komanda žaidžia 2 minutes arba iki praleisto įvarčio, turėdama savo sudėtyje vienu žaidėju mažiau.
3. Žaidėja arba oficialus komandos narys pašalintas už nesportinį elgesį varžovų komandos narių, teisėjų ar varžybų organizatorių atžvilgiu, diskvalifikuojamas pagal drausmės komisijos nutarimą.
4. Už kitus pažeidimus, kurie nėra išvardinti šiuose nuostatuose, baudas skiria KLFF drausmės komisija arba KLFF valdyba.
5. Jei rungtynėse dalyvauja į protokolą neįrašyta, diskvalifikuota arba teisės rungtyniauti komandoje neturinti žaidėja, tai jo komandai užskaitomas pralaimėjimas 0:10 ir taikoma -1 taško nuobauda.
6. Jeigu komanda, nepasibaigus rungtynių laikui be teisėjo leidimo palieka aikštę ir atsisako į ją grįžti tęsti rungtynių, arba dėl jos kaltės nutraukia teisėjai, apie tai išsamiai išdėstę protokole, jai užskaitomas pralaimėjimas 0:10 ir taikoma -1 taško nuobauda.
7. Jei drausmės komisija nusprendžia, kad komanda neatvyko į rungtynes be pateisinamos priežasties, tai jai užskaitomas pralaimėjimas 0:10, taikoma -1 taško nuobauda.

V. Protestai.
1. Komanda, norinti pateikti protestą, privalo apie tai įspėti rungtynių teisėjus, varžovų komandos oficialius asmenis.
2. Protestas nagrinėjamas per 24 val. gavus išsamų motyvuotą protestą ir sumokėjus 30 Eur. mokestį, kuris patenkinus protestą gražinamas.
3. Protestas negali būti pateiktas dėl teisėjų sprendimų.

VI. Apdovanojimai
1. Komanda nugalėtoja ir prizininkės apdovanojamos taurėmis, o komandų žaidėjai - medaliais.
2. Specialiais prizais apdovanojami:
a) Rezultatyviausia pirmenybių žaidėja;
b) Geriausia pirmenybių žaidėja;
Šių nominacijų nugalėtojai nustatomi sumavus komandų vadovų apklausos rezultatus.

VII. Komandų registracija.
1. Komanda iki sausio 15 d. pirmenybėms gali registruoti 25 žaidėjas, kurios visi gali dalyvauti kiekvienose rungtynėse. Iki pirmojo etapo pabaigos komandą bus galima papildyti 5 naujomis žaidėjomis.
2. Pirmenybėms be apribojimų galima registruoti Lietuvos moterų salės futbolo čempionate, užsienio klubuose bei LFF moterų A lygoje ir žemesnėse lygose žaidžiančias žaidėjas.
3. Žaidėja vienu metu gali būti registruojama tik vienoje komandoje. Salės futbolo sezono metu žaidėja registracijos laikotarpiu gali būti registruota ne daugiau kaip dvejose komandose.
4. Komandos vadovas rungtynių protokolą užpildo likus 10 minučių iki rungtynių pradžios.
5. Komanda privalo rungtyniauti tvarkinga apranga, ant kurios marškinėlių turi aiškiai matytis žaidėjo numeris.

VIII. Informacijos šaltiniai.
1. Informacija apie pirmenybes bus skelbiama Klaipėdos apskrities futbolo federacijos internetinėje svetainėje www.klff.lt ir vietinėje spaudoje.