2022 m. Klaipėdos miesto salės futbolo Taurės varžybų nuostatai

2022 m. Klaipėdos miesto salės futbolo Taurės varžybos

I. Tikslai ir uždaviniai.
1. Populiarinti salės futbolą Klaipėdos mieste, skatinti sportinę gyvenseną.
2. Išaiškinti Klaipėdos miesto salės futbolo Taurės varžybų "Didžiosios" ir "Mažosios" taurės nugalėtoją.

II. Taurės varžybų vykdymas ir vadovavimas.
1. Taurės varžybas organizuoja ir vykdo Klaipėdos apskrities ir miesto futbolo federacija.
2. Taurės varžybos vyks 2022 m. spalio-lapkričio mėnesį.

III. Teisėjavimas ir taisyklės.
1. Varžybose dalyvaus 17 komandų, kurios kovos dėl „Didžiosios“ ir „Mažosios“ taurės. Visos komandos varžybas pradės „Didžiosios taurės“ grupėje, o komandos pralaimėjusios atitinkamo etapo rungtynes pereis į „Mažiosios taurės“ varžybas.
Varžybų sistema:
<

2. Kiekviename etape nepaaiškėjus rungtynių nugalėtojui, mušami 6 metrų baudiniai (baudinių serija – po 5 baudinius arba nepaaiškėjus nugalėtojui, po vieną papildomą baudinį, kol paaiškėja nugalėtojas).
3. Žaidžiami 2 kėliniai po 25 minutes. Laikas rungtynių metu nestabdomas. Švieslentėje bus pateikiamas atitinkamo kėlinio laikas ir teisėjas turės teisę pridėti laiko, sužaidus 25 minutes pranešus kiek pridedama.
4. Kiekvienoms rungtynėms teisėjauja 2 teisėjai.
5. Žaidžiama su salės futbolo kamuoliu.
6. Aikštėje žaidžia 1 vartininkas ir 4 žaidėjai.
7. Komandai per kėlinį prasižengus 6 ir daugiau kartų (bet kurioje salės vietoje) skiriamas 10 metrų baudinys (jei šešta ar vėlesnės baudos varžovams skiriamos arčiau nei 10 metrų nuo vartų, tada baudos smūgį galima atlikti nuo prasižengimo vietos).
8. Prasižengus baudos aikštelėje skiriamas 6 metrų baudinys.
9. Vartininkui pagavus kamuolį iš žaidimo, galima iš rankų mesti (perduoti kamuolį) per visą aikštę arba spirti kamuolį į varžovų vartus. Rankomis į varžovų vartus įmestas įvartis neužskaitomas.
10. Vartininkui pradėjus ataką, jam atgal kamuolys negali būti perduodamas kol kamuolio nepalietė varžovas (varžovo kamuolio lietimas skaitosi - kai dėl jo kovojama ir abiejų komandų žaidėjai mikrodvikovoje liečia kamuolį; kai varžovas liečia kamuolį kojomis, jį perdavinėjant savo komandos žaidėjui; kai kamuolys po perdavimo savo komandos žaidėjui, atšoka nuo varžovo kūno; kai nuo varžovo kamuolys užeina į užribį;)
11. Būdamas varžovų aikštės pusėje vartininkas gali varinėtis ir perdavinėti kamuolį be apribojimų.
12. Komanda per kėlinį turi teisę imti vieną minutės pertraukėlę.
13. Nepaminėtais atvejais varžybose laikomasi tarptautinių salės futbolo taisyklių.

IV. Drausminės nuobaudos.
1. Žaidėjų įspėjimai (geltonos kortelės) bendroje įskaitoje neskaičiuojami.
2. Žaidėjas dukart įspėtas (geltona kortelė) per rungtynes ir pašalinamas arba iškart pašalinamas (raudona kortelė) už taisyklių pažeidimą, praleidžia vienerias rungtynes (kalendoriniu principu). Pašalinus žaidėją iš aikštės, jo komanda žaidžia 2 minutes arba iki praleisto įvarčio, turėdama savo sudėtyje vienu žaidėju mažiau.
3. Žaidėjas arba oficialus komandos narys pašalintas už nesportinį elgesį varžovų komandos narių, teisėjų ar varžybų organizatorių atžvilgiu, diskvalifikuojamas pagal drausmės komisijos nutarimą. - už konfliktus, rungtynių dalyvių įžeidimus ar incidentus tarp žaidėjų, žaidėjas diskvalifikuojamas nuo 2 iki 4 rungtynių.
4. Jei rungtynėse dalyvauja į protokolą neįrašytas, diskvalifikuotas arba teisės rungtyniauti komandoje neturintis žaidėjas, tai jo komandai užskaitomas pralaimėjimas 0:10.
5. Jeigu komanda, nepasibaigus rungtynių laikui be teisėjo leidimo palieka aikštę ir atsisako į ją grįžti tęsti rungtynių, arba dėl jos kaltės nutraukia teisėjai, apie tai išsamiai išdėstę protokole, jai užskaitomas pralaimėjimas 0:10.
6. Jei drausmės komisija nusprendžia, kad komanda neatvyko į rungtynes be pateisinamos priežasties, tai jai užskaitomas pralaimėjimas 0:10.

V. Protestai.
1. Komanda, norinti pateikti protestą, privalo apie tai įspėti rungtynių teisėjus, varžovų komandos oficialius asmenis.
2. Protestas nagrinėjamas per 24 val. gavus išsamų motyvuotą protestą ir sumokėjus 30 Eur. mokestį, kuris patenkinus protestą gražinamas.
3. Protestas negali būti pateiktas dėl teisėjų sprendimų.

VI. Apdovanojimai
1. Komandos nugalėtojos apdovanojamos taure "Didžiaja" ir "Mažaja" taure.

VII. Komandų registracija.
1. Komanda iki spalio 16 d. varžyboms gali registruoti iki 25 žaidėjų, kurie visi gali dalyvauti kiekvienose rungtynėse.
2. Be apribojimų galima registruoti Lietuvos salės futbolo A lygoje, užsienio klubuose bei LFF A lygoje ir žemesnėse lygose žaidžiančius žaidėjus.
3. Žaidėjas gali būti registruojamas tik vienoje Klaipėdos miesto salės futbolo pirmenybių komandoje.
4. Komanda privalo rungtyniauti tvarkinga apranga, ant kurios marškinėlių turi aiškiai matytis žaidėjo numeris.

VIII. Informacijos šaltiniai.
1. Informacija apie pirmenybes bus skelbiama Klaipėdos apskrities futbolo federacijos internetinėje svetainėje www.klff.lt ir vietinėje spaudoje.