KLFF prezidentas Rimantas Žvingilas susitiko su Klaipėdos administracijos direktoriumi Gintaru Neniškiu
KLFF prezidentas Rimantas Žvingilas susitiko su Klaipėdos administracijos direktoriumi Gintaru Neniškiu. Prieš susitikimą administracijos direktoriui buvo pateiktas raštas, kuriame buvo išdėstytos problemos su kuriomis pastaruoju metu susiduria Klaipėdos futbolo bendruomenė ir jas išspręsti be Klaipėdos savivaldybės pagalbos spręsti praktiškai neįmanoma, ypač kai tos problemos susijusios su objektais, kuriuos valdo Klaipėdos miesto savivaldybė ar jai pavaldžios įstaigos. Apie šias problemas anksčiau buvo informuota ir Sporto skyriaus vedėja Rasa Rumšienė bei mero pavaduotojas Arvydas Cesiulis.

Susitikimo metu nagrinėtos Klaipėdos centrinio stadiono futbolo aikščių apšvietimo, dirbtinės dangos futbolo aikščių (didžiosios ir mažosios) dangos būklė problema, persirengimo patalpų ir dušų problema prie futbolo aikštynų, centrinio stadiono pagrindinės aikštės (natūralios vejos) nuomos įkainiai bei buvo diskutuota dėl stacionaraus futbolo maniežo Klaipėdoje trūkumo.

Administracijos direktorius Gintaras Neniškis informavo, kad sporto bazių vadovas Marius Junokas jau iškart po akibrokštu nuskambėjusių rungtynių, siekė išspręsti stadiono futbolo aikščių apšvietimo problemą, keičiant kabelius.
Centrinio stadiono dirbtinės dangos futbolo aikščių (didžiosios ir mažosios) dangos keitimo klausimas nukeltas kitiems metams, nes šiemet visos investicijos numatytos galutinai užbaigti futbolo mokyklos objektą.

Taip pat ieškota galimybių kaip pagerinti persirengimo patalpų ir dušų situaciją prie futbolo aikštynų, kur futbolo bendruomenės nariai galėtų patogiai pasilikti savo daiktus bei po užsiėmimų pasinaudoti dušais.

Aktyviai diskutuota ir dėl futbolo maniežo klausimo. Vis labiau diskutuojama, ar pasiteisintų pripučiamas futbolo maniežas Klaipėdoje įvertinus visus kaštus bei tai, kad vasaros metu jei liktų futbolo aikštynas uždengtas, ar tai nebūtų didesnė blogybė, nei trumpas sniego laikotarpis žiemos metu.

Vis labiau plėtojama stacionaraus futbolo maniežo Baltijos prospekte tema. Administracijos direktorius Gintaras Neniškis įvardijo, kad ieškoma tiek finansavimo šaltinių, tiek derinamas atitikimas Klaipėdos bendrajam planui, tiek derinami projekto variantai, kad atitiktų varžybų vykdymo reikalavimus.

KLFF prezidentas Rimantas Žvingilas padėkojo administracijos direktoriui už malonų priėmimą ir tikisi, kad pamažu bus sprendžiamos įvardytos problemos.

Pateikiame tekstą rašto, kuris buvo pateiktas Klaipėdos administracijos direktoriui Gintarui Neniškiui:

Klaipėdos miesto futbolo bendruomenė (miestą reprezentuojantys futbolo klubai, futbolo ugdymo įstaigos ir įvairaus amžiaus futbolo mėgėjų komandos) susiduria su įvairiomis problemomis, kurias be Klaipėdos savivaldybės pagalbos spręsti praktiškai neįmanoma, ypač kai tos problemos susijusios su objektais, kuriuos valdo Klaipėdos miesto savivaldybė ar jai pavaldžios įstaigos.
Pateikiame problemas, pradedant nuo aktualiausių:
1. Klaipėdos centrinio stadiono futbolo aikščių apšvietimo problema. Jau eilę metų tenka nutraukti tiek rungtynes, tiek treniruotes dėl iškylančių apšvietimo problemų (kai netikėtai užgęsta pusė arba visi prožektoriai, kai „išmeta saugiklius“). Jei anksčiau tai pasitaikydavo per žemesnio rango varžybas, tai praėjusį savaitgalį ši problema pasikartojo per LFF I lygos rungtynes ir jau šis atvejis eskaluojamas visoje Lietuvoje ir dar klausimas kokių sankcijų sulauks „Neptūno“ futbolo klubas, kuris buvo šių rungtynių organizatorius;

2. Klaipėdos centrinio stadiono dirbtinės dangos futbolo aikščių (didžiosios ir mažosios) dangos būklė. Dirbtinės dangos futbolo aikštės (didžioji ir mažoji) buvo įrengtos 2013 metais ir jų užimtumas tik didėja, tad ir aikščių dangos susidėvėjimas tik didės, o vietomis jis jau ir dabar jau akivaizdžiai matomas ir reikalauja atnaujinimo. Klaipėdos futbolo klubai licencijuodamiesi LFF I ir II lygos varžyboms, turi pateikti tvarkingas ir reikalavimus atitinkančias futbolo aikštes, o dabartinės būklės dirbtinė danga nesulauktų teigiamų įvertinimų ir futbolo klubams gali tekti ieškoti alternatyvų (t.y. rungtyniauti kitų miestų stadionuose).

3. Klaipėdos centrinio stadiono pagrindinės aikštės (natūralios vejos) nuomos įkainiai. Pastaraisiais metais Klaipėdai netekus reprezentacinės futbolo komandos aukščiausiame Lietuvos futbolo lygmenyje, futbolo klubai (FK „Neptūnas“, „Klaipėdos FM“ ir kiti futbolo klubai) siekia, kad futbolas Klaipėdoje pamažu atsigautų ir žingsnis po žingsnio siekia aukštesnio lygio varžybų. Visiems suprantama, kad futbolas solidžiau tiek žiūrovui, tiek pačioms komandoms atrodo kai jis žaidžiamas pagrindiniuose miesto stadionuose. Deja, dabartiniai stadiono pagrindinės aikštės nuomos įkainiai (treniruotėms valanda - 55,00 Eur., rungtynėms – 82,00 Eur.), sunkiai pakeliami dabar tik link profesionalumo žengiantiems futbolo klubams. Tad prašome, kad įvertinus visas aplinkybes bent jau šiuo pereinamuoju laikotarpiu būtų taikomi žymiai palankesni įkainiai arba skiriama atitinkama kompensacija futbolo klubams.

4. Futbolo maniežo Klaipėdoje trūkumas. Klaipėdos futbolo bendruomenė jau daugelį metų susiduria su problema, kad vėlyvą rudenį, žiemą ir ankstyvą pavasarį mūsų mieste (bei aplinkiniuose regiono miestuose) vaikams, mėgėjams bei profesionalams norint treniruotis ar vykdyti varžybas pilnų išmatavimų futbolo aikštėje tenka taikytis prie esamų oro sąlygų ir jei futbolo aikštę nukloja gausus sniego sluoksnis ar aikštė tiesiog apledėja, futbolo bendruomenei tenka nutraukti treniruočių procesą ir spraustis į sporto sales, kurių trūkumas Klaipėdoje taip pat aktualus jau eilę metų.

5. Persirengimo patalpų ir dušų problema prie futbolo aikštynų. Džiaugiamės, kad pastaraisiais metais daugėja atnaujintų futbolo aikštynų, tačiau pilnaverčiam treniruočių ar varžybų vykdymui, trūksta persirengimo patalpų bei dušų. Jei jaunos vaikų grupės su šia problema dar susitaiko, tai vyresniai futbolo bendruomenės daliai, jau tampa nesuprantama, kai ne tik nėra galimybės po treniruočių ar varžybų nusiprausti, bet prastam orui esant nėra net savo daiktų kur pasidėti.
Tikimės, kad neatidėliotinai bus pradėtos spręsti šios problemos, su kuriomis jau ir taip ilgą laiką taikstosi Klaipėdos futbolo bendruomenė. Manome, kad sportas turi kelti pasimėgavimą, o ne kurti neigiamas emocijas.Turnyrinės lentelės
LFF III lygos Klaipėdos regiono pirmenybės
 Komanda
Rungt.
Tašk.
1. NEPTŪNAS B 0 0
2. EDM STATYBA-SENDVARIS 0 0
3. ROSA 0 0
4. SAKUONA-RŪGPIENIŲ KAIMAS 0 0
5. FK VS-JONUŠAI 0 0
6. FK GINTARAS 0 0
7. MINIJA B 0 0
8. KLAIPĖDOS FM B 0 0


Klaipėdos regiono moterų 8x8 futbolo pirmenybės
 Komanda
Rungt.
Tašk.
1. KARYS.LT 0 0
2. KLAIPĖDOS FM 0 0
3. FK JAKAI 0 0


Klaipėdos miesto 8x8 futbolo pirmenybės
 Komanda
Rungt.
Tašk.
1. KLAIPĖDA CITY 0 0
2. FC SUOLIUKAS 0 0
3. FK PLIUSAS 0 0
4. TOBULA INSTALIACIJA-BALTAI 0 0
5. GARANT GROUP 0 0
6. FK VS-JONUŠAI 0 0
7. FK GRANATA 0 0
8. FASOUL ARTSPACE 0 0
9. FK JAKAI 0 0
10. KFA-NEPTŪNAS 0 0
11. EDM STATYBA-SENDVARIS 0 0
12. FK FUTERA 0 0
13. TRITON LT (buv. FELIŪGA) 0 0


Klaipėdos regiono veteranų (35+) 8x8 futbolo pirmenybės
 Komanda
Rungt.
Tašk.
1. KRUOPA-GIRULIAI 0 0
2. FK GINTARO VETERANAI 0 0
3. DANĖS PERLAS 0 0
4. MEMEL 0 0
5. NAUTICA-ATLANTO VETERANAI 0 0
6. KLAIPĖDA CITY 0 0
7. EDM STATYBA-SENDVARIS 0 0


Klaipėdos regiono veteranų (50+) 8x8 futbolo pirmenybės
 Komanda
Rungt.
Tašk.
1. FK JAKAI 0 0
2. KLAIPĖDA UNITED 0 0
3. KLAIPĖDOS VETERANAI 0 0

Informacija

KLFF partneriai


KLFF.lt - 2015